Askeleita valokehoon on kurssi kokonaisuus, kolmas osa Sisäiset maljat elämänpuussa, nestelaadut ja tunnekeho
Kurssi kokonaisuus on luotu auttamaan ihmisen värähtelytaajuuden nousussa ja juurtumisessa luomisen voimiin, joiden avulla kehitämme itseämme.
Askeleita valokehoon kolmannessa osiossa: Tutustumme veden elementtiin, tunnekenttään sekä sisäisen elämänpuun maljoihin.
Tutustumme elävään elämänpuuhun ja sen yhteyttä valokehoon. Elämänpuun Sefiroiden eli astioiden kautta tunnevirtauksiin ja veden elementin kautta erilaisiin sisällämme kulkeviin nestelaatuihin. Käymme läpi pään, sydämen ja lantion maljaan sekä puumme kautta juurtumiseen ja synnyttäen ensimmäisen valokehon. Käymme läpi kehon osia, tutkien niiden vaikutuksia erilaisten tunneilmentymien kautta.
Käymme läpi 12 erilaista nesteen ilmentymis- muotoa. Osa on kehossa kulkevia nesteitä kuten maito, sappineste ja osa kehomme ulkopuolelta tulevia kuten nektari, hunaja yms.
Elementit ovat tärkeimpiä saada puhdistetuiksi ja käyttövoimaksi. Vedenelementti on ensimmäinen, jota lähdemme syventämään, onhan se meidän tunnekehomme ilmentämä.
Hieman käymme myös nesteiden tulkintaa Luomisen tieteen näkökulman kautta. Jossa neste nähdään elävänä ja moniuloitteisena tietoisuuden kantajana, ei pelkästään kemiallisena yhdisteenä.
Kurssi sisältää neljän viikon kurssi sisällöt joissa on 4 osa-aluetta. Jokainen osa-alue sisältää 3-4 videota, 3 äänitalletetta ja liikeohjauksen.
Joka viikko siis saat uudet sisällöt ja koko kurssin sisältö on käytössäsi 2 vuotta.
Tilaa verkkokurssi valokehon verkkokaupasta.
Nähdään verkkokurssilla. Lämmöllä Mira





Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.